کتابخانه در دکوراسیون داخلی

نقش طراحی انواع کتابخانه در دکوراسیون داخلی

نقش کتاب و کتابخانه در دکوراسیون داخلی منزل

کتابخانه در شکل سنتی آن و بدون در نظر گرفتن میزان علاقمندی افراد به مطالعه ، از دیرباز یکی از وسایل مورد علاقه عموم در دکوراسیون منزل بوده است . این علاقه هنوز هم درمیان طراحی دکوراسیون داخلی به قوت خود باقی مانده است اما کم کم از حالت سنتی تر خارج شده و کتابخانه ها ، قفسه ها و باکس های کتاب بسیار متنوع تر از گذشته به بازار ارائه می شوند و قدرت خود را در چشم نواز کردن منزل نه تنها حفظ کرده اند بلکه افزایش داده اند.

امروزه بیشتر از باکس ها ی کوچک تر یا شلف ها به عنوان وسیله ای برای قرار دادن کتابها استفاده می شود و بسیار مورد استقبال عموم در بازسازی ساختمان است از طرفی تمام کتابها را در یک باکس قرار نمی دهند بلکه بهتر است مثلا یه تعداد از کتابها را با یک شی تزیینی کوچک در یک باکس و بقیه کتابها را به همراه مثلا یک گلدان کوچک تزیینی در باکس دیگری قرار داد تا زیبایی بیشتری به فضا ببخشد همچنین از این قفسه های کتاب در هر گوشه ای از خانه می توان استفاده کرد اما بهتر است در استفاده از آنها زیاده روی نکنیم که از زیبایی آن نکاهیم . مزیت قفسه های کتاب در اینست که می تواند هم در سالن پذیرایی هم در اتاق خواب هم در اتاق کار و هم در راهروی ورودی منزل مورد استفاده قرار بگیرد و زیبایی فضا را دو چندان کند .

بهترین محل برای قرار دادن کتابخانه در دکوراسیون داخلی منزل کجاست

در اینجا یک تفاوت عمده بین کتابخانه های سنتی و امروزی وجود دارد محل قرار گرفتن کتابخانه در دکوراسیون داخلی های سنتی همانها که در گذشته بیشتر مورد استقبال بوده و با انبوهی از کتابهای پشت سر هم پر می شدند بیشتر سالنهای پذیرایی، اتاقهای مخصوص مطالعه ، اتاق کار و امثالهم بودند اما باکسها و شلفهایی که امروزه برای کتابها در نظر گرفته می شوند فضای تعریف شده و مشخصی ندارند و در هر گوشه ای از سالن پذیرایی یا اتاق خواب یا ورودی منزل و… مورد استفاده قرار می گیرند . یکی از مکانهای بسیار مناسب برای قرار دادن کتابها، گذاشتن آنها در شلفهای دیواری اطراف میز ال سی دی در دکوراسیون داخلی است .

نحوه چیدمان و قرار دادن کتابها در قفسه ها و شلفهای مخصوص کتاب

استفاده از کتابخانه در دکوراسیون داخلی منزل خود شامل دو بخش است یکی استفاده از خود کتابخانه و دوم نحوه چیدمان داخل آن. برای چیدمان داخل کتابخانه بهتر است به بقیه دکوراسیون منزل هم توجه کنیم تا در هماهنگی کامل با هم باشند مثلا می توان کتابهای با موضوع مشترک یا در ترکیب رنگی مشابه یا در ابعاد نزدیک به هم را در یک ردیف قرار داد و از اشیا تزیینی کوچکی مثل گلدان و شمع و عروسک های کوچک و … متناسب با کتابها در ان ردیف استفاده کرد .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

شما میتوانید نظر خود را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *